7. Festival zavičajnosti za srednje škole

Datum objave: 20. svibnja 2024.

U organizaciji Upravnog odjela za kulturu i zavičajnost istarske županije dana, 17.5.2024. godine održan je 7. Festival zavičajnosti za srednje škole u Buzetu.

Domaćini su bili Srednja škola Buzet i Grad Buzet. Na Festivalu zavičajnosti sudjelovala je i naša Tehnička škola Pula i predstavila projekt zavičajne nastave pod nazivom “Antičke građevine grada Pule u razdoblju od 13. do 17. stoljeća”.

U projektu su kroz cijelu školsku godinu sudjelovali učenici 1.AT razreda smjera arhitektonski tehničar.

Učenice Ivana Frančešević, Matea Godena, Lina Mihovilović i Antonija Pauro uz voditeljicu/profesoricu Sandru Perinić na Festivalu zavičajnosti u Buzetu predstavile su zavičajni projekt sa maketama, brošurama, plakatima, crtežima u olovci i 3D izlošcima.

Ovo je hvalevrijedan projekt u kojem osim što su učenici stekli nova znanja mogli su ta znanja i primijeniti te predstaviti ostalim srednjim školama, kao i široj publici.

Događaj je popraćen i od strane Glasa Istre gdje je slika naših djevojaka: