UPISI U PRVI RAZRED

STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR (SRT)

Rač. tehničar za stroj. pomoću računala i upravljačke naprave upravlja strojem i proizvodnim procesima u kojima se obrađuju tehnički materijali.Mora posjedovati temeljna teorijska i praktična znanja,ali i dodatna znanja poznavanja i primjene računala, poznavanja i primjene strojeva vođenih računalom.Mora ovladati vještinama posluživanja i programiranja strojeva upravljanih računalom-od tehnološke razrade procesa do programiranja stroja i puštanja u pogon.Mora znati provesti kontrolu kvalitete. Daje usluge iz konstruiranja pomoću računala i izrade tehničke dokumentacije.

ELEKTROTEHNIČAR ( ET )

Program elektrotehničara omogućuje stjecanje općeg obrazovanja,prije svega iz matematičkog i prirodno-znanstvenog područja,što omogućava nastavak obrazovanja na studiju.Obrazovanje omogućuje stjecanje širokog temeljnog obrazovanja iz područja elektrotehnike.Stručnim sadržajima u 3. i 4. godini moguće je stjecanje znanja iz pojedinih užih područja elektrotehnike (el. strojevi uređaji,radiokominkacije, telekomunikacije...),

TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU( MT )

Zanimanje obuhvaća obavljanje poslova iz područja automatizacije,koje obuhvaća granu strojarstva,elektrotehnike,elektronike,pneumatike i hidraulike te računalstva i programiranja.Ključna svrha ovog zanimanja je pristup automatiziranim uređajima ili sustavima kao cjelini uključujući oblikovanje,izrađivanje,ugrađivanje te održavanje strojarskih,elektrotehničkih i elektroničkih dijelova sustava.

ARHITEKTONSKI TEHNIČAR ( AT )

Poslovni zadaci:

-suradnja na poslovima izrade tehničke dokumentacije potrebne za izvedbu,korištenje, održavanje,rekonstrukciju i sanaciju građevina

-crtanje nacrta građevina u različitim mjerilima

-crtanje nacrta tradicionalnim načinom, tuširanjem

-izrada nacrta na računalu u AutoCad-u

-suradnnja u izradi nacrta za građevine  niskogradnje:ceste,željeznice,mostovi...

Razrada pojedinih nacrta na temelju idejnih rješenja.

-suradnja u izradi troškovnika i dokaznice mjera i dr.

TEHNIČAR GEODEZIJE I GEOINFORMATIKE ( GT )

Poslove obavlja samostalno i u svojstvu suradnika ovlaštenog inženjera geodezije. Poslovi: izradba geodetskih i parcelacijskih elaborata, izradba karata, planova, iskolčenje i praćenje građevina i sl. Posao se obavlja na terenu i u redu.

UVJETI ZA UPIS

Izbor učenika za upis temelji se na osnovi uspjeha iz osnovne škole:

• opći uspjeh (na dvije decimale) u 5.,6.,7. i 8. raz.OŠ
  • zaključne ocjene iz nastavnih predmeta u 7. i 8. raz. OŠ:​
    • hrvatski jezik,
    • matematika,
    • prvi strani jezik

• Predmeti posebno važni za upis:

Za ET,MT,AT,GT: fizika i tehnička kultura

Za SRT : fizika i kemija

Predmet koji određuje škola:likovna kultura

Uz navedena mjerila za upis će se primjenjivati i dodatni element vrednovanja (rezultati postignuti na natjecanjima u znanju i na natjecanjima školskih sportskih društava) te poseban element vrednovanja (zdravstvene teškoće,otežani uvjeti obrazovanja-ekonomski,socijalni,odgojni,pripadnici romske manjine,djeca bez roditelja ili odgovarajuće roditeljske skrbi) i vrednovanje uspjeha kandidata s teškoćama u razvoju.

ZDRAVSTVENA SPOSOBNOST KANDIDATA

• za usmjerenja:SRT,ET,MT,AT lječnička svjedodžba medicine rada
  • za usmjerenje GT  - potvrda nadležnog školskog liječnika

Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja (upisnica, potvrda školske medicine ili liječnička svjedodžba medicine rada i ostali dokumenti kojima su ostvarena dodatna prava za upis):

osobno (dolaskom u školu) ili

elektroničkim putem na e-mail: tehnicka.pula.upisi@gmail.com

PLAN UPISA U PRVI RAZRED

šk.2023./2024.god

ZANIMANJE RAZ.ODJEL      BR.UČ.

1. STROJARSKI RAČUNALNI TEHNIČAR

​2. ELEKTROTEHNIČAR  1 26

3. TEHNIČAR ZA MEHATRONIKU