Obilježen tjedan strukovnog obrazovanja te predstavljeni EU projekti 3D FOR VET i BLUE KEP

Tjedan strukovnog obrazovanja obilježavao se od 5. do 9. studenog

U Tehničkoj školi Pula i ove se godine, već treću zaredom, obilježio Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju. Projekt je pokrenut prije tri godine na inicijativu Europske komisije da bi se strukovno obrazovanje i osposobljavanje za napredne vještine i kvalitetna radna mjesta učinilo privlačnijim. Učenici škole iz svih šest usmjerenja pokazali su okupljenim novinarima i učenicima drugih škola što to oni rade i upoznali ih sa svojim budućim zanimanjima.

Ovom prigodom predstavljena su i dva europska projekta. O tome je govorila Sandra Balde kao ravnateljica škole te Ivana Dragišić, v.d. pročelnice Upravnog odjela za međunarodnu suradnju i europske poslove Istarske županije, budući da je županija kao osnivač Tehničke škole partner u oba projekta. U sklopu projekta 3D FOR VET škola je dobila 3D printer i skener koji se koriste kroz tri obrazovna sektora u našoj školi (strojarstvo, brodogradnja i metalurgija, graditeljstvo i geodezija te elektrotehnika i računalstvo). Svi učenici škole imat će priliku upoznati mogućnosti 3D tehnologije i raditi na njoj. Svakako treba spomenuti da su kroz projekt nastavnici obučeni kako raditi s 3D tehnologijom, a učenici su u sklopu projekta posjetili  centar za strukovno obrazovanje i osposobljavanje u Panevėžysu u Litvi gdje su naučili osnovne tehnike rada s 3D printerom.

Drugi projekt BLUE KEP školu je obogatio za  12 novih sofisticiranih računala koje će koristiti učenici brodograđevnog smjera. Uz opremanje škole projekt će omogućiti učenicima mobilnost što znači da će učenici Tehničke škole Pula provesti 45 dana u Udinama u regiji Friuli Venezia Giulia gdje će upoznati njihov način školovanja.

Tehnička škola Pula prati i prilagođava se suvremenim trendovima, a modernizacija škole sastavni je dio aktivnosti. Cilj je da se nastava izvodi što kvalitetnije kroz vježbe u specijaliziranim učionicama te da se učenicima omogući još bolje obrazovanje i spremnost za tržište rada.

Poslušajte Radio Rojc koji će vam prenijeti dio atmosfere u školi , a video možete pogledati na Regional expressu.

objavio: Filip Šugar   datum: 26. 11. 2018.

Ukupno: 2209949